Lidé se mění, ale kořen zůstává.

Telepatie - O co jde?

7. října 2009 v 9:50

Telepatie

Výraz telepatie je odvozen z řeckého slova tele (vzdálené) a pathe (cítění). Tento termín byl poprvé použit francouzským badatelem Fredrickem W. H. Myersem, zakladatelem SPR (společnosti pro psychický výzkum). Počátky zájmů o tento jev můžeme hledat v "mesmerismu" (Franz Mesmer), kde se říká, že telepatie spadá mezi největší fenomény, pozorované u zmagnetizovaných subjektů, kteří četli myšlenky přenášené nikoliv slovy, ale pouhou myslí.

Telepatie (Příjem myšlenekú)
Co to je?

Čtení myšlenek neboli telepatie je schopnost, která umožnuje jeho držiteli zjistit na co jiný člověk myslí, aniž by mu to bylo nějak smyslově sděleno. Telepatii rozlišujeme slabou a silnou. Zatímco slabá telepatie je schopnosti číst myšlenky známým či blízkým osobám, silná telepatie umožnuje číst myšlenky prakticky komukoliv.

Telepatie (Vnuknutí myšlenek)
Co to je?

Vnuknutí myšlenek je schopnost někomu, kdo neumí číst myšlenky vnuknout své vlastní myšlenky. Vnuknutí myšlenek je alternativní vysvětlení čtení myšlenek. Zatímco u čtení myšlenek schopnost prokazuje ten, kdo myšlenky čte (přijímá), u vnuknutí myšlenek schopnost prokazuje ten, kdo myšlenky vědomě vysílá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama