Lidé se mění, ale kořen zůstává.

Listopad 2009

Úvodem - Kořeny jógy

30. listopadu 2009 v 15:08 Kundalinijoga - Harmonie těla a duše
Úryvek:

Recituji: "Většina lidí, kteří si přejí
žít v klidu a míru,
pokojným žívotem v síle
a slitování, v charakternosti
a odpovědnosti, přijde k józe
a bude praktikovat jakoukoli
formu, která jim přináší štěstí."
- jogín Bhadžan
Úvodem
Kořeny jógy
Slovo jóga pochází ze staroindického jazyka zvaného sanskrt a znamená spojení, sjednocení, jařmo, jho. Názorně si ji můžeme představit jako popruh svazující tělo, mysl a duši. V postatě je jóga spojením jednotlivých složek bytosti s univerzální duší. Protože jí stejně jako náboženským povinnostem věnujeme čas každý den, jóga není náboženstvím. Přesnější je zařazení jógy mezi starověké vědy.

Nejranější formy jógy vznikly již před 10 000 léty. Jedny z nejstarších záznamů o józe přinesly svitky nalezené ve starověkém Tibetu. Jako všeobecně známá metoda pro povznesení vědomí má jóga kořeny v řadě starých kultur - kupříkladu v čínské, indické a mayské.
Nejznámějším pramenem je indická kultura, která jóga schraňuje jako poklad už tisíce let. Ve vykopávkách pozůstatků dvou starověkých indických měst, datovaných do let 1800 před Kristem, byly objeveny doklady o pojetí a praktikování meditace. V průběhu staletí střežili posvátnou vědu jogíni v jeskynních a pralesních obydlích. Poznatky o ošetřování, údržbě a ochraně lidského těla, mysli a duše pak jednotliví učitelé předávali vybraným žákům, které považovali za hodny takové cti.


Jen k tomu dodávám: vše, co bude v rubrice Kundalinijoga - Hrmonir těla a duše, píši sama ako že opisuji s knížky a fíte jakou ráci mi o dá? Tak prosím všechny kdyby náhodou chtěli kopírovat na svou stránku, napište mi do komentáře a vášu stránku, áno? A pak když vám to dovolím prosím také zdroj, ju? pp

Globální oteplování už nejde zastavit, tvrdí vědec

29. listopadu 2009 v 10:04

Snižování emisí skleníkových plynů nemá podle nové provokativní studie z Univerzity v Utahu velký smysl. Oteplování se podle vědců nezastaví, pokud nezkolabuje všude na světě hospodářství s průmyslovou výrobou, nebo pokud se nebudou stavět jaderné elektrárny závratným tempem - jedna denně.

"Je nepravděpodobné, že by se v dohledné době podařilo zvrátit dosaženou zrychlení s jakými vrůstá hladina oxidu uhličitého v atmosféře," uvádí profesor Tim Garrett ve zprávě ke studii, kterou odmítlo zveřejnit několik časopisů. Nakonec ji však zveřejnil server Climatic Change, který řídí klimatolog Stephen Schneider ze Standford University.
Garrett svou teorii založil na třech základních poznatcích, které zformuloval. Za prvé - úspory energie nevedou ve skutečnosti k celkovému snižování energie, ale naopak podněcují hospodářský růst a v důsledku toho naopak spotřeba energie celkově roste. Spotřeba energie odpovídá akumulované ekonomické aktivitě. Stabilizovat emise oxidu uhličitého by pak vyžadovalo do roka 300 gigawatt z čistých zdrojů, namísto starých zdrojů. Tedy uvést do provozu jeden nový jaderný reaktor denně.

Ekonomové studií opovrhli

Ekonomové však Garrettovu studii opovržlivě strhali s odkazem, že by měl nejdřív problematiku hlouběji prostudovat.
"Nejsem ekonom a přistupuji k ekonomii jako k fyzikálnímu problému," přiznává Garrett. Na civilizaci se dívá jako na motor na teplo, který spotřebovává energii a funguje formou hospodářské produkce. Při jejím zvyšování se tedy logicky zvyšuje i spotřeba energie a s tím i množství civilizací vyzářeného tepla.
Garrett tvrdí, že ekonomická produkce je dlouhodobě konstantně úměrná spotřebě energie. Tato konstanta je podle něj 9,7 miliwattů na jeden dolar. Podle něj to dokládají nejen dostupná data za období 1970 až 2005, ale i studie, které sahají až 200 let nazpátek do lidské historie. Garrett zároveň zdůrazňuje, že se v rámci svého modelu nemusí zabývat populačním růstem a standardy života.
Tvrdí proto, že současné emise oxidu uhličitého jsou založené na minulé produkci a pokud se nevzdají společnosti neustálého zvyšování produkce, není možné emise omezit.


6.Díl - Přírustek

19. listopadu 2009 v 13:51 Passed as a dream


S krásným potěšením vstala. Šla do koupelky si vyčistit zuby a umýt obličej. Když si napouštěla do rukou vodu, podívala se před sebe do zrcadla. Měla na puse drobky od oplatku. Odvrátila hlavu. S úsměvem si vše usnadňovala a byla celá energická a plná života. Opláchla si obličej.
"Jde vidět, že jsi se vyspala dobře." řekl nějaký hlas.
Kara hnedka poznala čí je to hlas. "Shikone?!..." podívala se na něj. V tom se vše obrátilo vzhůru nohama. Zatvářila se naštvaně. "Co tu děláš?" zeptala se.
"Co bych tu asi dělal. Jdu za tebou." odpověděl.
"Jen mě štve, že mě nenecháš na pokoji! A ještě něco." zastavila se a podívala se do koutu koupelky. "Jak jsi se sem dostal?" podívala se na něho.
"Složitý." drze odřekl.
"Vtipný, ale nejsem blondýna abych to nepochopila!" zatvářila se na něj jako kdyby ho chtěla přizabit, za tu jeho drzost.
"Když si to tak přiznáváš, že si blondýna, ale stejnak to je i tak na mě složitý tobě to vysvětlit-" zasekl se, "No, tak dobře je to sice na *dlouhý vyprávění*, ale lepší než abys trpěla zvědavostí."
"Hm." Zatvářila se výtěžně.
"No tohle ti nevysvětlím, ale řeknu ti něco o tvých snech. Nevím toho moc, ale vím něco jen co mi řekl Sharinango-"
"Kdo to je?" zasekla ho.
"Ten kdo Radu Snáře podvádí a dává mi informace o mě a tobě a ostatních. A Rada Snáře je-. Jak to vysvětlit-"
"Něco jako rada a klub?"
"Jo! Přesně tak. Je mi sice jen 14, ale něco o tom vím. Ze školy. Já totiž odtud nejsem. Sharinango je můj nevlastní otec. Mě adoptoval. Je s jiné planety. Ani nevím jestli jsem s této planety nebo s tamté. No nedá se to říct zrovna planeta ale černá díra, která tě dostane do jiného krásného světa."
"A proč si tady a ne tam?"
"Mám nějaký poslání."
"Jak to, že o tobě nic nevím a chodíme spolu do třídy?"
"Jednoduchá odpověď, nikdy si se neptala. No a teď zpátky, nemůžeme o sobě mluvit. Nemáme tolik času!"
"Um."
"Teď se ti zdál třetí sen. Až se ti bude zdát šestý sen, tak mi řekneš a před sedmým snem budeme spát spolu vedle sebe za ruku abychom se tou černou dírou prolezli oba. Tím snem abys neudělala žádnou chybu."
"Počkat! Já s tebou nikdy spát nebudu a ani za ruku ne! To nemyslíš vážně!"
"No, tak si do toho světa plný magie a kouzel běž sama! Sem se ani neměl obtěžovat ti něco vysvětlovat a říkat! Já jdu!"
"Ne! Nechoď… "
"To nemá cenu, když ty se mě štítíš!"
"Promiň! Já tě nechtěla urazit… Budeš semnou zase ve snu?"
"Ne." vytratil se.


Sedmý den se Kara těšila až bude večer a usne. Aby se mohla na něco zeptat Shikona, protože se od toho dne už neozval.
Dneska jeli k babičce na sobotu a neděli.
"Karo? Pojď sem." zavolala jí babička ze sklepa.
Přiběhla k ní. Před ní byli malincí štěňátka, kteří měli asi měsíc a půl. "Ti jsou tak nádherní." přivinula si jedno štěně k sobě.
"Chtěla bys jedno domů?"
"Chtěla. Ale matka, ne…" zesmutněla.
"To se lehce vyřeší. Vezmeš si jej potajně."
"Tak jo babi." Objala ji kolem krku. "A jak se bude jmenovat?"
"Si ho pojmenuj jak chceš." Vstala, mezi dveřmi zamávala a šla domů.

"Tak co?! Ty můj pesane." Promluvila na štěně. Ono se hnedka podívalo na ni tak roztomilým pohledem. "Hi -.Hi." zasmála se. Protože mělo na fouskách a na bradě mlíko.
Štěně zakňučelo.
"Copak?" podívala se na něj. Nic neviděla. Po chvilce něco ucítila teplého na triku. "Áaa! Fůj! Né!" Dala štěně k ostatním a běžela na horu do domu. "Bože! Ono mě to pochcalo!"
"Je babička doma?" zeptal se někdo a byl to asi kluka hlas.
Kara se najednou zasekla s rukama polovičně nahoře. "E?" dala si ruky přes to, aby to nešlo vidět a otočila se nejistě. "Hi. Asi jo?! obtočila očima.
"Tobě je špatně?" ptá se kluk.
Podívala se ně něho nechápavě. "Cože? Ne?! Proč?"
"No, jen že si držíš břicho." odpověděl klidně.
Zapjala pěsti "Neřeš to!" uvolnila ty svaly.
V tom otevřela babička. "Tak to je dobře, že už se znáte."
"Ne, neznáme!" řekla a odešla domů. Převlekla si triko a umyla se.

K večeru se Kara vydala ke štěňátkům. Vzala si to štěně, který ji předtím počůralo. Poznala ji podle flíčku na bříšku. "Hm. Vím, že jsem se k tobě nezachovala dobře, ale vezmu si tě i když si mě-" zasekla se "-Pochcala." podívala se na ni s úsměvem. "Už vím, jak se budeš jmenovat. Možná Chcalena, ale to radši ne. Třeba… Tamish. To je hezký. A víš proč, Tamishku? Protože máš na bříšku flíček a Anglicky se břicho řekne tummy (tami) a tak se budeš jmenovat takhle. Líbí?" Podívala se jí hluboko do očí a ona také. Pak ji dala zpátky do ohrady za ostatními a odešla.
Po večeři si šla lehnout do pokojíčku na postel. Než usnula, slyšela babičku jak si s někým
povídá. Něco o tom štěněti. Jen slyšela jméno *Tamish*, hned nastražila uši. Slyšela něco jako "Neboj babi já se oni postarám."
Babička: "Dobře Tamish, věřím ti."
V tom si Kara zacpala uši, aby už radši nic neslyšela. Po nějaké chvilce usnula.


Přejít na: Pátý díl


Co bych chtěla změnit aneb chci

14. listopadu 2009 v 13:25
Touha po dobrodružstvím

Jaký bude svět, za 50 let? A jak lidé dřív snili o budoucnosti?

12. listopadu 2009 v 20:14

Jaký bude svět, za 50 let? A jak lidé dřív snili o budoucnosti?

Retrofuture - staré představy o budoucnosti-14
Foto: internet
12.11. 17:16 | Aktualizováno 19:34 | tn.cz / vrl
Sny o budoucnosti se často liší od reality. Lidé si vybájí představy, které nedokáží realizovat.
Čeští distributoři elektřiny požádali mladé designery, aby připravili návrhy, jak by v budoucnu měly vypadat sloupy elektrického vedení.

Návrháři vymodelovali sloupy ve tvaru pšeničných klasů nebo rybářských trojnožek. Otázkou je, jestli se představy podaří někdy zrealizovat.

Představy lidí o budoucnosti se totiž často liší od reality. Procházky po vodě, domy na kolejích, zastřešená města, automaty vyrábějící jídlo, přímá linka ze Země na Mars nebo města na Měsíci. Tak si kdysi lidé představovali přelom 20. a 21. století. My už teď víme, že se hodně pletli.

Moderní věda měla například pomoci s domácími prácemi. "Až bude chtít žena uklidit v roce 2000 domov, bude to velice jednoduché. Protože bude nábytek v bytě vodě odolný, vezme jen hadici a vše opláchne," hlásá jeden z plakátů z 60. let představující budoucnost.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-20
Foto: internet
Běžné byly i představy o automatech, do kterých by stačilo nasypat suroviny a vypadlo by hotové jídlo.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-15
Foto: internet
Asi nejvíce představ se týká cestování. "Příští zastávka Mars," stojí na futuristickém zobrazení dopravního terminálu. Obyčejný autobus přiváží lidi k vesmírnému korábu mířícímu na Rudou planetu.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-4
Foto: internet
Zajímavě vypadají plány na obytné domy na kolejích. Pokud člověka omrzí jedno město, nemusí stěhovat. Stačí dát pokyn strojvedoucímu a přesunout celý činžák do zahraničí.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-7
Foto: internet
Stejně jednoduché jsou i vzdušné výlety...
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-11
Foto: internet
... procházky po vodě...
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-8
Foto: internet
... nebo vlakoparník. Tedy obojživelný stroj, který zvládá jízdu po běsnícím oceánu i po souši.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-10
Foto: internet

Města pod střechou i na Měsíci


Velkou pozornost věnují snílci o budoucnosti i městům a urbanistickým řešením. Špatné počasí by ve městě jednou pro vždy vyřešilo, kdyby se nad něj postavila střecha.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-9
Foto: internet
Problémy s počasím by mohly vyřešit i zastřešené pojízdné chodníky.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-16
Foto: internet
Kromě Země měl být podle představ v roce 2000 obydlený Měsíc...
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-12
Foto: internet
... i Mars. I tam by ale musela policie řešit problémy v dopravě.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-13
Foto: internet
I když byly některé představy zcela bláznivé, jako například létající tanky...
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-6
Foto: internet
... nebo hybridní autoletadlo,
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-19
Foto: internet
některé představy se poměrně dobře blíží současné realitě. Například využití robotů při náročných operacích...
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-18
Foto: internet
nebo počítačů při výuce.
Retrofuture - staré představy o budoucnosti-17
Foto: internetPřichází pátek 13. 11. 2009. Co všechno nám (ne)hrozí?

12. listopadu 2009 v 20:06

Přichází pátek 13. 11. 2009. Co všechno nám (ne)hrozí?

Pátek třináctého

/* <![CDATA[ */ var voteCurrentVoting = 0; var voteImageActive = '/static/cz/main/img/buttons/star-on.png'; var voteImagePassive = '/static/cz/main/img/buttons/star-off.png'; var voteImageHalf = '/static/cz/main/img/buttons/star-half.png'; var voteThanksPrefix = 'voting_thanks'; voteMediaID[voteMediaID.length] = 570278; /* voteInitialize(); */ /* ]]> */

Málokteré datum vyvolá takovou vlnu emocí jako právě toto.

Po staletí je toto datum spojováno s neštěstím. Je to jen pověra, nebo má prokleté datum špatnou pověst zaslouženě?

Co náš čeká tento pátek třináctého?


Pátek 13. listopadu 2009 má vibraci 8. Nic vám to neříká? Numeroložka Zdeňka Kavalová-Maixnerová vysvětluje: "To znamená, že zítřek je vhodný k uspořádání materiálních záležitostí."

Astoložka Hana Černá s ní souhlasí: "13. listopad 2009 je dobré datum pro uzavírání obchodů. Své podvědomí můžeme naprogramovat na informaci, že budeme prožívat den k podnikání a zařizování."

To ale není všechno. "Zároveň den číslo 13 říká, že je dnem zranitelnosti, problémů se sebedůvěrou. Ale také je to den vztahů, porozumění sobě i druhým," dodává Černá.

Jinak má být zítřek den jako každý jiný, bez katastrof i průšvihů. Tedy kromě těch, které si na sebe svou pověrčivostí sami přivoláme... Dítě, které se na toto datum narodí, se nemusí ničeho bát, díky inteligenci bude mít dost síly, aby se proti špatnému znamení bránilo.


Pátku třináctého se spousta lidí bojí. Lékaři dokonce znají psychickou chorobu, která se jmenuje "triskaidekafóbie" - neboli chorobný strach z pátku třináctého.

Že se tento den děje něco moc divného, potvrzují i vědci. Například studie prestižního britského časopisu British Medical Journal z roku 1993 zjistila, že se tento den stává více dopravních nehod než kdy jindy.

Amerika panikaří

Nejvíc pátkem třináctého trpí nejpověrčivější národ světa - Američané. Podle údajů ze Stress Management Center and Phobia Institute mění asi 21 milionů Američanů v tento den své chování. Vyhýbají se služebním cestám, neuzavírají obchody a vůbec nejraději zůstávají doma na dovolené. Podle stejného zdroje stojí každý pátek třináctého americké daňové poplatníky až 900 milionů korun.


Numerologové varují


Z hlediska numerologie není třináctka nijak nešťastné číslo. Naopak. Třináctka je číslem dobrodruhů, lidí s fantazií. Astroložka Hana Černá tvrdí: "Sjednocuje uličnickou energii a nepohodlnou energii všech ostatních čísel. Ale problém je v naší pověrčivosti - kdo uvěří, že bude mít v pátek třináctého smůlu, ten si ji sám přivolává. Podvědomí uvede do chodu vnitřní síly, které ho spojí s jeho přesvědčením a vede ho k takovému jednání, až se nakonec pověra uskuteční."


Kde se vzalo prokleté datum?

Pátek byl pro křesťany nešťastný den. Přihodily se snad všechny špatné věci. Začalo to už v Ráji - právě v pátek Eva nabídla Adamovi jablko hříchu. A smůla pátky doprovázela i na našem světě: v pátek zabil Kain Ábela, ve stejný den začala potopa světa i zmatení jazyků v Babylonu. Největší prokletí se ale s pátkem spojuje od dob Ježíše Krista - právě v pátek, a k tomu třináctého, měl být ukřižován. U Poslední večeře sedělo třináct lidí a tím třináctým byl zrádce Jidáš...


Třináctka se vůbec nelíbila ani pythagorejcům, kteří věřili, že se svět řídí podle čísel. Zatímco dvanáctka pro ně znamenala dokonalost a řád, třináctka ho popírala a narušovala. Znamenala chaos, zmatek a nelogičnost.Kdo všechno se bál pátku třináctého
Napoleon Bonaparte

Napoleon BonaparteOdmítal svést 13. bitvu - věřil, že ji prohraje. Proto se jí vyhýbal, jak jen to šlo.
Bismarck
kancléř BismarckSlavný německý kancléř patřil mezi největší pověrčivce. Pátku třináctého se bál tolik, že na toto datum odmítal podepisovat jakékoliv smlouvy.
Goethe
J. W. GoetheVyhýbal se pátkům třináctého nesmírně rafinovaně: odmítal vylézt z postele. Škoda, že to nemůže udělat každý...
Arnold Schonberg
Arnold SchonbergTalentovaný hudebník se pátku třináctého bál zcela panicky. Proto odmítl 13. července 1954 opustit lůžko. Nebylo mu to nic platné - zemřel 13 minut před půlnocí.

Od té doby začalo mít spojení pátku a třináctky špatnou pověst. Opravdu prokletým dnem se ale pátek třináctého stal až ve 14. století. Tehdy, v pátek 13. října 1307 se francouzský král Filip IV. rozhodl zničit templářský řád. Templáři byli pozatýkáni, jejich majetek zabaven a řada z nich skončila na popravišti - včetně velmistra Jaquese de Molay.

Letošek a výhled do budoucnosti

Rok 2009 byl na pátky třináctého opravdu bohatý - zažili jsme už dva a zítra na nás čeká třetí. Taková koncentrace nešťastných dní ještě v 21. století nebyla a naštěstí ani už dlouho nebude. Například příští rok na nás čeká jen jediný, a to v srpnu. Další tři pátky třináctého v jednom roce na nás čekají až v roce 2012.


Že se pátek a třináctka magicky přitahují, tvrdí nejen numerologové a astrologové, ale také matematici. Podle výpočtů zkrátka třináctý den kalendářního měsíce připadá na pátek nejčastěji.

Co se stalo v pátek třináctého:


Historici jsou skeptičtí - neexistuje žádný seznam nešťastných událostí, které by se staly na pátek třináctého. Co se tedy stalo na toto datum významného a zajímavého?
Bouře století v Buffalu:V říjnu 2006 zasáhla americké Buffalo obrovská sněhová bouře, která zabila 3 osoby a způsobila škody za 130 milionů dolarů. Říká se jí také Bouře armagedonu.
Pekelná dvojčataV pátek 13. června 1986 se narodila dvojčata, sestry Mary-Kate a Ashley Fuller Olsenovy. Mnozí kritici to označují za největší filmovou tragédii.
Černý pátek na burzePátek 13. října 1929 došlo k jednomu z nejhorších pádů světových burz. Akcie toho dne padly o desítky procent.
Armáda na odpisV pátek 13. listopadu 1942 začala námořní bitva u Guadalcanalu. Pro Japonce to byl opravdu pořádný pátek třináctého - prohráli na celé čáře…
Konec pražského jaraV pátek 13. září 1968 byly v Československu přijaty 2 zákony: první dovoloval činnost jen stranám a organizacím spojeným s Národní frontou a druhý umožňoval národním výborům zakázat nebo rozpustit veřejné shromáždění.
Požár stoletíV pátek 13. ledna 1939 zasáhly Austrálii obrovské požáry. Zabily 71 lidí, spálily 5000 domů a zničily desítky tisíc kilometrů buše.
Prokletá raketaKdyž odstartovala americká raketa Apollo 13 , bylo to 13. dubna 1970. K výbuchu pak došlo ve 13 hodin 13 minut centrálního amerického času.
Smrt rytířů13. října 1307 byly zatčeny tisíce templářů. Byli obžalováni z hereze a většina přišla o život.
Mistr hrůzy13. srpna 1899 se narodil Alfred Hitchcock, režisér hororů
Hudební děsV pátek 13. února 1970 vydala kapela Black Sabbath své první albun. Chtěla tím podtrhnout jeho zlo.

Zdroj: Tu*

Moje tvorba -_- Smajlíci

9. listopadu 2009 v 21:35
No nudila jsem se a tak jsem začala něco dělat s klávesnicí :D no jako tak s toho vznikli mojí smajlíci -_- tákže:

*_* (ustrašený)
*:* (mořský koníček)
*_0 (Mrk, oky)
0_* (Mrkám)
0_0 (bojím se)
/_0 (no jo no)
0i0 (jujky :D)
0:0 (Co to je?)
0_0 __ (opičkáá)
0_....... (pejsek)
-_- (ťamánek)

Mě se nejvíc s toho co jsem vymyslela asik líbí -_- (ťamánek) a *:* (mořský koníček), problém je v tom, že se mi líbí všechny...

0_0 __ (opičkáá):
0_0 : Tihle dva už existují :D smůla

Tak se mějte pp
Vaše adminka Dajna -_-

Anglická

8. listopadu 2009 v 17:11 Citáty
Diváci vidí líp než herci.


Čím více poznávám lidi, tím mám raději psy.


Kdo se chce dožít stáří, musí s tím začít už v mládí.


Stárnutím se člověk stává pošetilejším i moudřejším.


Moudrý člověk bere věci, jak přicházejí.


Bez přátel není štěstí, ale bez neštěstí nepoznáme přátele.


Přítel je ten, který přichází, když celý svět odešel.


Mluvte pěkně a myslete si, co chcete.


Přítel je člověk, který přichází tehdy, když už všichni odešli.


O knize se dá soudit i podle názvu.


Řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi.


Čestný muž nikdy nepodvádí víc než jednu ženu.


Bázlivé srdce nikdy nezíská krásnou dámu.


Kdo nemá bohatých rodičů, může mít bohaté srdce.


Kdo jiné nemiluje, sám sobě ubližuje.


Nemilují ti, kdo svou lásku neukazují.


Miluj mne málo, miluj mne dlouho.
Americká

8. listopadu 2009 v 17:03 Citáty
Dlouho očekávané dary už nejsou dary, ale splátky.

Poplácání po ramenou nám často ušetří pozdější kopnutí do zadnice.
Peníze nás nedělají šťastnými, umožňují nám však být nešťastnými poměrně příjemným způsobem.
Pravda lež nikdy nedohoní.
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.

Albánská

8. listopadu 2009 v 17:00 Citáty
Pracuj jako otrok a jez jako pán.

Africká

8. listopadu 2009 v 16:58 Citáty
Když stavíš past z pomluv, ulovíš neštěstí.
Bolavé oko je viditelné, bolavé srdce nikoliv.
Je to srdce které rozdává. Ruce už jenom dávají.
Člověk nemůže současně kormidlovat dva čluny.

Úvod - Citáty

8. listopadu 2009 v 16:42 Citáty
Takže, Oroniell mi poslala stránku, no a já jsem podívala a takže jsem se rozhodla sem dávat taky ty nějaký, nej citáty. :D ¨Tákže: tady* máte její blog. Je fakt super, chválím :D

Lucidní snění - Metody

7. listopadu 2009 v 15:10

1. Test ´zdravého rozumu´. Toto je první a nejobvyklejší test. Zkoumejte své okolí, zda se v něm neobjeví něco, co by tam logicky nemělo být. Zeptejte se, zda by se to mohlo odehrát ve vašem běžném životě. Hledejte rozpory. Jste někde, kde jste ještě nikdy nebyli ? Jste s lidmi, kteří žijí na druhé straně země ? Je ve vaší kuchyní slon ? Pokud něco takového zpozorujete, zřejmě sníte.

2. Test čtení. Toto je jeden z nejspolehlivějších testů. Prostě se rozhlédněte kolem a najděte něco na čtení. Pot=, co si to přečtete, podívejte se někam jinam, vraťte se k textu a přečtěte ho znovu. Jestliže sníte, text nebo čísla se obvykle změní po několika takových pokusech. Může být zkomolený, může se úplně změnit, popřípadě nezůstane stejný ve chvíli, kdy ho budete číst. Cokoli, co obsahuje nějaká psaná písmena, bude fungovat - kniha, směrová tabule, adresa. Mnoho lidí používá číslice na digitálních hodinkách.
KLIK C.Č

Lucidní snění - Úvod

7. listopadu 2009 v 14:54


LD-mezinárodní skratka (lucid dreaming)

Lucidní snění je sen,ve kterém si uvědomíte že sníte. Normální sen je jako film a vy hrajete herce, ale tady si uvědomíte že to není skutečnost a můžete věci vytvářet a měnit vlastní vůli. V tomto světe i když je velmi reálý,můžete dělat jakékoliv věci které vás napadnou.Chcete létat,dobře leťte.Chcete dýchat pod vodou? Bez problémů. Omezení je jen ve vaší mysli. Co chcete se zde stane a to přesně tak, jak chcete či spíše jak si to dokážete představit. Můžete zde zemřít a vždy se nakonec probudíte doma v posteli.
Pověra, že když vás někdo ve snu zabije doopravdy zemřete je blbost. Osobně mě ve snu zavraždili a byla sem uplně ok :D Vím že hodně z vás už to určitě zažili,ale nemuseli vědět že tam můžete dělat cokoliv a další věci.
Nefunguje to jen jako zábava, ale může vás to zbavit nočních můr a různým strachům. Nočních můr tím že jí postavíte, protože v LD víte že to není skutečnost.
Dám příklad:Ve snu vám pronásleduje muž s motorovou pilou. Jděte za ním a smějte se a dělejte že se ho nebojíte. Nebo ho prostě nechte zmizet. Tady funguje tkz. otáčivá funkce, jak já tomu říkám a to je že se otočíte představíte si co bude na druhé straně, otočíte se zpět a tak to bude. Hlavně musíte věřit že to jde.
Jak říkám určitě mi řeknete: "Jo to já znám to jsem zažil."Ale věděli jste o těchle možnostech? Je to ůžasné a věřte že si to zamilujete. Experimentovat ve snech si každý zamiluje.
Lucidní snění by se dalo nejlépe připodobit k virtuální realitě, k jakémusi Matrixu - částečně iluzornímu světu, vytvářeném ovšem jen a jen naší myslí.


Lucidní snění je opravdu super...opravdu funguje létání, dýchání pod vodou, procházení zdí, proměna ve věci nebo zvířata, dokonce i v jiné lidi :o) Můžete mluvit i se zvířaty apod. I magie funguje :o) Zkrátka lucidní snění nemá chybu :o)

Hlásí se rozhlas! Rádia - Připínáček, a a a, a?

7. listopadu 2009 v 10:55

Hlásí se rozhlas! Rádia - na téma: Připínáček, a a a, a? (kdo to nepochopil, tak čtěte dál, ne!)

V tomto budete nacházet mě, a moje kámoše. V rozhlasním rádiu!

No, budu nešťastná :( nebudu mít Fetku, eh srry Daro :D fetku... XD
Jak vidíte, píšu tohle jakože ráno, a to my moc nemyslí..., nemyslí ke srandě :) to až k večeru... XD
Á asik omdlím :D Bolí mě hlava... XD Jaj proč pořád ty smajlíky! XD um

tákže:

Sice je už hodně dávno po prázdninách, ale musím informovat, že mám pořád vyplej mozek a nejde mi nahodit :D asi se rozbil... (Á mrs. učitelko, já jsem se ale opravdu učila! Mě nejde naskočit mozek, chápete? Je rozbitý... a, a tata nemá čas, ho zpravit, no ¨ještě aby mi jako lezl do mozku, ne? To teda ne!)

Učitelka: "Dej mi žákovskou na stůl!
Dara: Chro chro (prasátko dělá chro chro XD)
Učitelka: okamžitě ji dej na stůl!
Dara: Chro, já, chro, ji, chro, nemám, chro!
Já jako Dája: *výchlem*
Eh, pardon, paní učitelko :D (za rohem) srry blbá účo!
Áhoj Leošku! Neboj, na tebe jsem nezapoměla... XD Tož, jak se ti líbil připínáček? XD (pich, pich, ve škole, aj před, že?!) No, jsem ráda, že se ti to líbilo :D Chudáčku! Ale máš to za to, že si nás, mě a Daru nepozdravil... Však počkej!
Ale musím se ti omluvit, ztratila jsem ten připínáček :D Tak se raduj, nemůži tě přišpendlit... XD
Problém je v tom, že škola jich má víc :D Tákže....
Jejda, zapoměla jsem na Járu, no jo, on to bere z těží... XD Ale já všechno beru sportovně :D Tak ti radím, ber to sportovně!

My¨máme v komíně něco! Jsou tam mláďata nějakých hladových nestvůr! (Pomoooc!) Moje kočka nepřínesla Fretku... :( Ta nestvůra spadla komínem k nám dolů... :( A já jsem tak strašně chtěla fretku! beeee! Mě sereš...

Jak jsem říkala na začátku, je teprve (jakože) ráno :D No když mě něco napadne, tak připíšu, bo co zas vivedem s Fretkou, oh srry s Fetkou (si vás pořád pletu) No... XD Daro...
srry za chyby :D pp, pápá, ale jakože fakt! XD iks dé iks dé iks dé... XD

Warningování: Vše co tu píšu, je pravdivý, ale výchlem si zasloužím, ne?! XD

*CHICHICHI, HIHIHI* "No co to tam slyším? Smích, smích? Přejde...XD, jako jste v autobusu, tak klid."
Jaj, Dari to Kafe ledový :D v autobuse *výchlem* XD (Neřešte, to je jen mezi náma) XD

Pápá, měj te se...


Bytost s Astrální sféry - Duch

5. listopadu 2009 v 17:56 | Dajna

Máte pocit, že vás někdo sleduje...?

Vím, kdo to je. Nemyslete si Miharu* XD to ne! Tak třeba, říká vám něco slovo, Duch nebo duchové? Přízrak...

Když máte takový divný pocit a mráz po zádech. Prostě, máte pocit, že vás někdo sleduje? To jsou bytosti s astrální sféry. Líp řečeno Duchové, kteří jsou blízko vás.

Nebojíte se? Já si myslím, že teď ano! (jako vždy Miharu,) Muvahaha! (Vražedný smích!, No víte už mi to leze mozkem :D pápá -_-

5.Díl - Další sen!

4. listopadu 2009 v 18:14 Passed as a dream

Když přišla z obchodu a koupila máslo, šla na počítač do svého pokoje. Na icq.
Tam byla on-line Kao a Tasuku.

"Oou." přišla jí zpráva od Tasuku.

Tasuku ‎(17:02):
ojky

Kara
(17:02):
ahoj

Tasuku ‎(17:03):
jak je?


Kara ‎(17:04):
dobře a ty?

Tasuku ‎(17:04):
ju de to


Kara ‎(17:06):
co děláš?

Tasuku ‎(17:06):
Nic moc…

Kara ‎(17:10):
jj

Kara ‎(17:17):
ja uz pujdu musím jeste neco udelat vsak vis

Tasuku ‎(17:19):
hm tak čau

Kara ‎(11:42):
cau

Ukončily konverzace…. Kara se odhlásila a šla dolů povečeřet.

"Mami-"
"Co?! Teď neotravuj nemám čas!" dává nádobí do myčky, které použili pro večeři.
"Už radši nic…" Než domluvila už byla v obýváku, kde si lehla do křesla a dívala se na televizi. Byla zamuchlaná do klubíčka pod dekou. Zanedlouho se jí začaly přivírat oči. Usnula.

Slyšela téct kohoutek vody. Nepřestávalo to, ten hluk se zvyšoval hlasitěji a hlasitěji. Až to Kara nemohla vydržet a vstala. Šla do koupelky se podívat. Nikde nikdo.
Byla celá zpocená, a tak vlezla do sprchy. Voda se z ničeho nic začala měnit na kyselinu. Štípala ji celá kůže. Pálí a pára plane. Kůže začínala bublat a čím víc vody na ní stékalo, tím více bublala a bublala.

Kara byla bezmocná a její kůže stékala do odpadu. Poslední, co ji zůstalo byla ruka a tou zatáhla za kohoutek. Všechno se změnilo v popel. Kara se zpátky zformovala do svého těla a ve dveřích se objevila tmavý obrys postavy. Kara si utřela ručníkem obličej. Zamrkala, jestli se jí to opravdu nezdá. Uviděla… "Cože? Proč? Co tu dělá? V mém snu? Pokud to je sen…" nechápavě zírala na tu osobu.
"Říkal jsem ti, že se objevím." řekla ta osoba.
"Um. Ale tady?"
"Jo. Promiň."
"Proč se omlouváš?" Ptá se Kara.
"Ve snech vždy zapomenu jméno a myslím, že ty taky." sedl si na pračku.
"To asi jo. Ale musíme prozradit kdo jsi nebo ne?"
"Těm kdo nás sledují? Nikdy!"
"A kdo nás sleduje?"
"Jde vidět, že o tomhle děsu nic moc nevíš."
"To je sice pravda, ale kdy mi tohle všechno řekneš? Co to všechno má znamenat?"
"Něuevem." Rozbalil si oplatek a kousl si do něj.
"Ono se může ve snu jíst?"
"E-a tu-" Dožvýkal. " A to mám zdechnout hlady?!"
"N-ne. Já jsem se jenom ptala."
"Tak jak vidíš tak asi může. Nechceš taky?" Nabídl.
"Dík." Vzala si.
Jen žvýkání putovalo tichem.
"Um. Dobře se mi s tebou povídá, i když…," zasmál se, "ale já už budu muset."
"Nechoď!" Zatáhla ho za ruku, ale on se jí vymkl a vytratil se mezi fatrami(dveřmi). Zůstal jen po něm prach, který se kolem zmítal. Kara hmátla do prázdna, kde se zmítal. Kousíčky jí zůstaly na dlani. "E?!" Začala se ztrácet.

Přejít na: Čtvrtý díl


Něco o něm... a jak vznikl

4. listopadu 2009 v 14:56 | Daja
Tenhle příběh není ani první ani poslední, ale měl asi u mě navíc+
Takže sem se rozhodla ho zveřejnit.
Co jsem všecko napsala? Já už ani nevím, kdysy jsem ¨psala, psala, ale nedopsala a když jsem se na to podívala po půl roce moc se mi to nelíbylo a tak jsem to vymazala z pc :D ani toho nelituju... , taky jsem psala od třetí třídy (teď chodím do sedmé) pohádky, No a tak mi i vznikl profil Kajna, jako byla to pohádka o Kajně, Ajans a Mičpulíně. No a kdysy jsem taky vymýšlela básně a ták. No napsala jsem když hvězdy padají :D Bo co :) i mamě se to líbilo, aj mě, ale kdybych se na to podívala teď tak asi ne (už to nemám) /_0

Tákže, jakže? Si to nepamatuju :? :D moc dlouho *_*
Asi tákhle :D Jako první díl, je o tom, že se mi to zdálo, no, ale já jsem si udělala všude útržky, jak to bude atd... No tak jsem to pospojovala, ale zbyla s toho snu už jen ani né žádná pravda :-
No... To bude asi vše :D Nic mě nenapadá. Jo možná to, že jsem prvních šest dílů psala asi před půl rokem a mezitím jsem se zlepšila :D teďka píšu devátý (jsem začala).
Tady mám příběhy, který se ještě zachovali v mém pc :D(nebudu zveřejňovat, ani oprašovat z nich prah) :D

Kniha tajemství
Prokletý třináctiny
Dvojčata

Víc üž jich nemám, jak říkám, vymazala jsem je z pc.

Papá

0_0..... Opičkáááá :D :'( pp

Proč existuje čas?

3. listopadu 2009 v 14:44 | Daja
kdysy jsem psala na můj blog: Kéž by šel zastavit čas - tu*
a teď mám nový článek, ale na této stránce *_0 No proč to vlastně píšu?
Už nechci zastavit čas! Už nechci aby něco..., ale chci aby zmizel ze světa! Kdo mohl vymyslet čas? Teď jen většina lidí trpí tím, že nestíhají, přídou pozdě a čas buď ubýhá rychle nebo pomalu je to podle toho jakou máte zabavu něco jako Chronokineze - pomocí vůle můžete změnit VNÍMÁNÍ času (nikoli jeho proudění.)

Kdyby neexistoval čas, lidé by se nemuseli stresovat. A tak se ptám, chcete opravdu, aby existoval? Kdo ho vůbec vymyslel? Víte kdo? Já ano. MY, my LIDÉ, i když někteří toho teď litují.


Anketa: klik na celý článek *_0