Lidé se mění, ale kořen zůstává.

Prosinec 2009

Jak vyrobit Knihu Stínů

31. prosince 2009 v 15:07 | D.

Kniha Stínu - Výroba

Sešit nebo do čeho budeš psát... (já mám knihu, takový blog, prázdný) také sešit s tvrdými deskami, je to na vás. a může být buďto čistě bílý, linkovaný nebo čtverečkovaný (to je na každém). Každý si může vybrat v papírnictví podle vlastního vkusu, ale musíte vybírat dobře-nesmíte popadnout poslední, který už v obchodě zbyl... Prolezte klidně deset obchodů, aby jste byli spokojení-bude to přece vaše Kniha Stínů a je jen na vás, jak bude vypadat.
Do knihy by jste měli psát pouze černou a můžete ji doplnit i ilustracemi nebo popisky atd.
Knihu zabalte do černého šátku aby se do ní nedostaly žádné zlé síly a uložte ji do truhličky nebo do jiné vaší tajné skrýše v pokoji.

O knize byste měli vědět jen vy (popřípadě váš dobrý kamarád, kterému věříte).

Elfové

31. prosince 2009 v 0:30
Elfové

Elfové jsou bytosti, o kterých pocházejí zmínky pravděpodobně od starogermánů. Samozřejmě díky knihám a příběhům o nich, vzniklo taky mnoho druhu elfů a každý si je představuje jinak.
Ale to co mají společné je spojení s lesy a přírodou.

Většinou se pojmem elf označují zároveň i víly, skřítci, apod. Což není tak úplně správné.

Ti naši elfové, o kterých chci ale mluvit já, jsou malého vzrůstu. A dají se dobře rozeznat díky špičatým, nebo alespoň zvláštním, uším. Povětšinou mají i křídla. Jsou to bytosti dobré a "čisté", proto jsou nejčastěji spojovány se světlými (hlavně bílou) barvami.

Další věc s nimi spojená je ta, že na obranu používali luky a šípy - ovšem bojují jen velmi výjimečně a neradi.

Jinak jak už jsem řekla, díky spojení s lesem, jsou považovány za jakési ochránce lesů a spolupracují s živly.

Zajímavost: V elfském jazyce vznikají i teď písně. :)


Zdroj - Aseine

Pentagon chystá úklid nepořádku na oběžné dráze Země

30. prosince 2009 v 15:45 | Novinky.cz

Pentagon chystá úklid nepořádku na oběžné dráze Země

Americká agentura DARPA, která má v Pentagonu na starosti rozvoj novátorských technologií, připravuje studii o odstraňování odpadků, které se hromadí na oběžné dráze okolo Země.
/* <![CDATA[ */ var gData = [ { alt : "Záměrně přehánějící ilustrace Evropské vesmírné agentury varující před vznikem smetiště na oběžné dráze Země.", description : "Záměrně přehánějící ilustrace Evropské vesmírné agentury varující před vznikem smetiště na oběžné dráze Země.", author : { author : "", authorUrl :"", source : "ČTK/AP", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.ctk.cz" }, small : {url:""}, big : { url:"http://media.novinky.cz/642/156423-gallery1-hw25e.jpg", width:701, height:393 } } ]; new SZN.GalleryMaker('singleTop','gallPicture',pictureConf,gData); /* ]]> */
Záměrně přehánějící ilustrace Evropské vesmírné agentury varující před vznikem smetiště na oběžné dráze Země.
FOTO: ČTK/AP
Včera 7:26
Součástí příprav studie se stala podle webu SpaceflightNow i konference, které se zúčastnilo na 300 odborníků na vesmír. Byli mezi nimi zástupci americké vesmírné agentury NASA, evropské ESA, ruského Roskosmosu a dalších institucí, jež vysíláním nových družic a raket přispívají k nepořádku na orbitě.
Řečníci nabídli nejrůznější řešení, mezi nimiž "zametání" laserem a odtlačování odpadu do méně používaných oblastí oběžné dráhy patřilo ještě k těm méně exotickým. Slovo dostali i zastánci využití slunečních plachet nebo tetherů - lan spojujících dvě či více družic.
Na oběžné dráze dnes krouží 15 tisíc předmětů, které mají větší průměr než 10 cm. Jde převážně o zbytky raket nebo o nepoužívané družice. Úlomků a zlomků menších než dlaň jsou statisíce.
Vědci varují, že kvůli odpadu bude narůstat počet srážek na orbitě, což může zasáhnout komunikační satelity a další funkční zařízení. Taková nehoda se už odehrála letos v únoru, kdy se ruská družice Kosmos srazila s telekomunikačním satelitem Iridium - a kvůli této srážce přibyly k vesmírnému odpadu další dva tisíce úlomků.
Kolem Měsíce mohli lidé pozorovat halo

30. prosince 2009 v 15:40 | Novinky.cz

Kolem Měsíce mohli lidé pozorovat halo

V neděli večer se kolem měsíce vytvořil obrovský bílý kruh tzv. měsíční halo. Tento unikátní a krásný jev je vidět zhruba jednou za rok a v některých letech vůbec ne.
/* <![CDATA[ */ var gData = [ { alt : "Kruh kolem Měsíce zvaný halo", description : "Kruh kolem Měsíce zvaný halo", author : { author : "", authorUrl :"", source : "fotobanka Profimedia", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.profimedia.cz" }, small : {url:""}, big : { url:"http://media.novinky.cz/616/196167-gallery1-v3ugi.jpg", width:800, height:450 } } ]; new SZN.GalleryMaker('singleTop','gallPicture',pictureConf,gData); /* ]]> */
Kruh kolem Měsíce zvaný halo
neděle 27. prosince 2009, 22:55
"Je to optický jev v atmosféře, který vzniká lomem paprsku měsíčního světla na ledových krystalcích ve vysoké oblačnosti asi deset kilometrů nad povrchem Země," řekl Právu v neděli večer Pavel Suchan z astronomického ústavu akademie věd.
"Není to častý jev, ale není ani ojedinělý. Měsíční halo vzniká zhruba jednou za rok, ale takové, jaké bylo v neděli večer, skutečně už dlouho nebylo," uzavřel Suchan.

Strašická záhada objasněna, tvrdí policie. V domě strašil člověk

30. prosince 2009 v 15:29 | Novinky.cz

Strašická záhada objasněna, tvrdí policie. V domě strašil člověk

Ani duchové, ani nevysvětlitelné fyzické jevy, ale nevhodně žertující člověk. Tak vypadá vysvětlení záhady domku rodiny Mračkových ve Strašicích na Rokycansku, ve kterém mělo od konce září letošního roku docházet bez zjevné příčiny k hoření zásuvek i dalších předmětů. Někteří odborníci ale zůstávají skeptičtí.
Domek ve Strašicích, kde docházelo k záhadným jevům./* <![CDATA[ */ var gData = [ { alt : "Praskání žárovek ustalo, teď se problémy v domku ve Strašicích přesunuly na jistič.", description : "Praskání žárovek ustalo, teď se problémy v domku ve Strašicích přesunuly na jistič.", author : { author : "Jindra Pašková", authorUrl :"", source : "Právo", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.pravo.cz" }, small : {url:""}, big : { url:"http://media.novinky.cz/250/192509-gallery1-fpovn.jpg", width:800, height:450 } } ]; new SZN.GalleryMaker('singleTop','gallPicture',pictureConf,gData); /* ]]> */
Domek ve Strašicích, kde docházelo k záhadným jevům.
FOTO: Jindra Pašková, Právo

Dnes 12:03
(Aktualizováno: 13:06 )
"Na základě zjištěných skutečností policie dospěla k závěru, že události v domě musí být zapříčiněny konáním fyzické osoby, která se k tomu v následném podání vysvětlení přiznala," sdělila mluvčí rokycanských policistů Jana Tomková, podle níž bude případ odložen.
"S ohledem na výši způsobené škody v domě, která nepřesáhla částku pět tisíc korun, se nejedná o podezření ze spáchání trestného činu dle trestního zákona," vysvětlila Tomková.
Jméno pachatele nezveřejnila, už dříve se ale spekulovalo o tom, že by za vším mohl být dvanáctiletý syn Mračkových. Ten se podle informací Práva skutečně přiznal, ale jen k zapalování kapesníků a obrázků na zdi, což údajně učinil proto, aby k domku vrátil upadající pozornost.

Odborníci nevěří, že by vše způsobil jen syn

"Nevěřím, že by mohl způsobovat i elektrické jevy," řekl Právu Martin Sobotka, západočeský mluvčí skupiny ČEZ. "Některé věci by nedokázali asi ani naši specialisté, třeba vyhazování pětadvacetiampérového jističe. Strašický případ prověřujeme dál," uvedl Sobotka.
Se závěry policie nesouhlasí ani geolog Martin Lang, který se ve zmíněné kauze rovněž angažoval. "Hořící obrázky, ano, to mohl skutečně udělat. To jsou ale extrémy, které jsem si hned škrtl a ani jsem o nich vážně nepřemýšlel. Elektrické jevy jsou věc jiná a ty zatím zůstávají nevysvětleny. Nyní je zvláštní, že s příchodem vlhkého počasí problémy prakticky ustaly," podotkl Lang.
Rokycanská kriminálka případ převzala tento měsíc. "Policisté shromáždili vyhotovené znalecké posudky, které již byly vypracovány firmami a společnostmi zainteresovanými na objasnění událostí v interiéru domu. Provedli ohledání místa činu, zajistili věcné stopy a zainteresované osoby podaly k případu vysvětlení," uvedla Tomková.
"K posouzení po odborné stránce byl jako konzultant přizván specialista pro neionizující záření docent Luděk Pekárek, který svými odbornými znalostmi podstatně přispěl k objasnění případu," dodala Tomková.

Starosta se raduje z publicity

"Pokud se záhadu podařilo vysvětlit, je to samozřejmě dobře," sdělil místostarosta Strašic František Nerad (SOS, NK) a dodal: "Ale na druhou stranu jsme z toho alespoň měli publicitu, o obci se psalo pořád dokola."
O případu se začalo hovořit v říjnu, kdy si rodinu Mračkových začaly trápit praskající žárovky a teploměry či samovolně hořící kryty elektrických zásuvek. K jevům docházelo i po odpojení domu od elektřiny.
Odborníci na místě provedli řadu geofyzikálních měření, ale na nic nepřišli. V souvislosti s tajemnými událostmi v domě vzniklo několik hypotéz. Některé hovořily o vlivu nedaleké vodárny, došlo ale dokonce i na slova o mrtvém, který chce pryč.

Můj názor: Já bych řekla, že možná ten syn, zapaloval obrazy apod. ale ne to že ze zásuvek budechrlit oheň to už bych řekla, že ne. Já bych asi dala na hypotézu takovou, "O mrtvém člověku, který chce pryč." Co vy na to? Myslíte, že to byl obravdu duch který chce ven? Já ano. Asik musí zbourat dům a kopat, až nandou tělo nebo kostru a duše se tím osvobodí a v domně u Mráčků ve Strašicích nebude strašit. :D Myslím že se tam mohou dít věci když i obec se jmenuje Strašice..... Prosím napište svůj názor no komentářů.


Aerokineze - Co to je?

29. prosince 2009 v 20:48
Aerokineze je schopnost ovládat a měnit proudění plynů. Slovo Aerokineze je odvozeno z latinského Aer = vzduch.
Aerokinezi mohou stejně jako všechny ostatní parapsichické schopnosti ovládat všichni.

Než budete cvičit je nutné jako při každé jiné schopnosti se ujistit, že do místnosti neproniká z venku žádný vzduch (otevfřená okna, dveře) a nejsou zapnuté žádné spotřebiče vyvolávající proudění vzduchu (klimatizace, různé větráky apod.) A také si dávejte bacha na svůj dech, tím, že byste si dýchali na cvičební pomůcky byste celé cvičení znehodnotili.
Při provozování aerokinetických cvičení se mohou objevit bolesti hlavy, nebo jiné vedlejší příznaky, jako pocit chladných rukou. Proto se doporučuje necvičit příliš intenzivně. Pokud by se u Vás nějaký z těchto symptomů objevil, na pár dní si od cvičení odpočiňte. (Poznámka: Áno upozorňiji znova mohou se objevit příznaky bolení hlavy, mě se to už stalo :D Mněla jsem zamotanou hlavu spletla jsem si kámošku z jinou přes ICQ mno měla ze mě výchlem :D)
Kámen údajně posilující aerokinetické schopnosti je černý Onix.

Fénix

29. prosince 2009 v 18:42


Fénix

http://th01.deviantart.com/fs10/300W/i/2006/077/8/2/phoenix_by_fafnyr.jpg

Fénix je pták s hlavou volavky nebo sokola zlatá (oranžové barvy) a přezdívá se mu také "ohnivý pták".
Byl pokládán za stělesnění Boha slunce nebo symbolizoval vzkříšení a nesmrtelnost.
Proč? Protože fénix se po jistém časovém úseku (100, 500, 1000 let) sám spálil (vzplál) a do tří dnů se ze svého popela znovu narodil.

Říká se, že najít ho nelze, neboť místa, kde se nachází, jsou tajemná a neobjevitelná. A pokud by se někdo pokusil ublížit mu, je odsouzen k věčnému zatracení.

Jeho brky mají magické vlastnosti a lze je využít k výrobě hůlek a lektvarů.


Zdroj - Aseine

Time of death/Čas smrti

28. prosince 2009 v 17:57 | Daja |  Povídky

^:_:^.............. bude....9.Díl - SkOřicová tyčinka

28. prosince 2009 v 6:00 | Daja |  Passed as a dream


Ve škole čaroděje, jeho ženy Minuto.
Výuka:
"Tomuto světu se nedá říct, že vůbec existuje v našem hmotném, i když mnoha lidí na Zemi věří s mnoha pravděpodobností, že ano. Někteří povídají, druzí jen poslouchají, ale ten kdo opravdu věří ve svět kde jsou jen mraky a co ještě jen málo se ví, taky tam žijí naše obavy a zbloudilé duše, nebo ne?." Ptá se děvče jménem Saskie - žákyně.
"Ano, říká se mu říše mrtvých, nebo taky Svět duší a klidu. Nejsou tam mraky, je to černobílí svět bez barev."
"Ale jen opravdový Bůh ví, jak se jmenuje..., kde vlastně najdeme tenhle svět? Už jsem se zmiňovala, že v něm najdeme duše lidí."
"To nikdo neví, kde je. Ale jedno vím, dostaneš se tam až tvé tělo - schránka - zemře.." připomněla Minuto.
"Četla jsem knížku - Strážci času - a tam Isabela byla, a málem přešla přes most a kdyby přešla ztratili by ji, ale Ethana neslyšela, až na ni zavolal Arkarian, tak se otočila." Povídá Saskie.
Přidá se Asen: "Tomu, že Arkariana uslyšela bylo díky tomu, že jsou spřízněné duše, nebo snad ne?"
"Asen, máš pravdu, jsou spřízněné duše, ale teďka se zabýváme Podsvětím, takže to sem nepleť." Zakašlala Minuto, aby ostatní děvčata dávaly pozornost, "Podsvětí v řecké mytologii se jinak říká říše mrtvých. Vládne jí bůh
Hádes, a jeho bratr Dia."
Ze dvoru přišel muž - čaroděj - a přidá se k vyprávění.

"Ano, na začátku vstupu do podsvětí projde duše kolem trojhlavého psa - Kerberos, který do říše mrtvých nepustí nikoho živého. Duše poté potká převozníka, kterému musí zaplatit dvěma mincemi. Převozník ji převeze přes řeku
Styx. Na druhé straně se napije z řeky Léthé a zapomene na pozemský život. V podzemí si buď odpykávají tresty udělené bohy, nebo odpočívají." Dopověděl čaroděj.
"Takže, k tomuto tématu už nemám co říct, má někdo nějaký dotaz?" ptá se žena a chvíli ticho putuje učebnou - místnosti. Nikdo nemá žádnou připomínku, "Tímhle ukončuji hodinu." Rozloučila se a mířila ke dveřím přímo ven. Vůně stromů a květů rostlin vešla až to učebny mezi žáky.
Čaroděj sáhl rukou do kapse - do kalhot. Po pár vteřinách vytáhl malou tyčinku skořice. Hodil ji doprostřed místnosti. Začal si mumlat pod nosem, nějakou formuli:

Mí studenti pamatovat si budou,
ať je provází touha žít a chránit,
život klidu si zaslouží,
nechť jsou v teple a bezpečí,
spánek si teď zaslouží.
Bum fuj, prcilam… Doma jsou teď hned,
místnost prázdná, ani prach!

Studentky se ztrácely, padal z nich nádherně zlatavý třpyt zlatých vloček, malilinkatých jako prach. Potom i zastaralé školní desky lavic. Nakonec zůstala jen opuštěná a zchátralá místnost, kde byla jen katedra pro učitele. Omítka oloupaná a cihle ve zdí byli opadané.
Čaroděj zpátky schoval tyčinku skořice do kapsy a mířil si to k východu. Venku byla jen cítit ošklivá vůně výkalů a zatuchlinou. Zvenčí učebna vypadala fakt jak opuštěný domek u skladiště odpadků.
Rozhlídl se, jestli tu náhodou nejsou nějací chuligáni. Nikdo nikde. Zamumlal si nějaké slovo pod nosem - pro sebe. A už byl z tohoto místa pryč - zmizel.

Přejít na: Osmý díl
Desátý díl


Hipogryf

27. prosince 2009 v 20:02
Hipogryf

Hipogryf je kříženec ptáka a koně. Lépe řečeno jeho přední část tvoří orel nebo sup a jeho zadní část je tvořena koněm.
Rozmnožuje se kladením vajec (což je zvláštní) a živí se většinou hmyzem.

Zmiňuje se hlavně jako tvor na kterém létali rytíři na bájné ostrovy.

Zdroj - Aseine

Draci

27. prosince 2009 v 19:30
Draci jsou hrdá stvoření žijící již za doby dinosaurů. Jsou většinou samotářští a tvarem připomínají ještěry nebo hady.

Hlavní dělení je asi:
- Draka vodního (slabé hladké a "mazlavé" šupiny)
- Draka nížinatého (silné a drsnější šupiny)
- Draka horského (silné, lehké a hladké šupiny)

Pokdu má být rozdělení větší mohou být draci i
- Mlžní
- Nelétavý
- Bezkřídlý
- Ohnivý
- Sněžný
- Mořský
- Jezerní
- ...Draci jako takový mají většinou zelenou nebo hnědou barvu, ale jsou i v jiných barvách (modrá, červené, oranžová i zlatá).

Většina draků (výjmku tvoří bezkřídlí a nelétaví) mohou létat a také "chrlit" oheň. U ledových draků je to pozměněno na chrlení ledu (zamrzlých slin). Potom se také mluví o zelených dracích plyvajících jed.

Kromě barvy a schopností se také liší počtem hlav, protože i když většina draků má hlavu jen jednu, jsou i tací, kteří mají hlavy 2, 3 a víc.

Co je dále odlišuje? Také vlastnosti. Lidé je odjakživa dělí na DOBRÉ a ZLÉ. Někde je drak znakem bohatství, moci a deště a jinde zase chaosu a pohrom.

Smrt draka? V různých kulturách na to mají různé názory. Jsou 3. Tím prvním je, že drak je nesmrtelný. Druhý, že drak je posvátné zvíře a jeho vrah je potrestán /Bohy, vyšší mocí,../ a třetí názor je ten, že drak je bestie a ten kdo ho přemůže, je hrdinou.

Také můžete slyšet o tzv. Dračí písni, která má přivádět vše mrtvé k životu a je velmi zajímavá a zvláštní. Bohužel jak zní opravdu nevím. :/

Zdroj - Aseine

Jednorožci a pegasové

27. prosince 2009 v 18:25

Jednorožci


Říká se, že na jednorožích mohou jezdit jen dívky, které jsou ještě panny. Jiná teorie tvrdí, že na nich může jezdit každý. A k té možnosti se přikláním i já.

Jednorožec je velice hrdé a inteligentní stvoření. Málokdy strpí, aby se s ním zacházelo jako s obyčejným koněm.

Jednorožec se od obyčejného koně odlišuje jednou hlavní věcí a tou je jeho ROH, ve kterém je ukryta všechna jeho magická moc. Díky němu se také říká, že je jednorožec nejmagičtějším tvorem, protože díky rohu jím asi vážně je.
Druhou rozdílnou věcí je to, že jednorožec má údajně stříbrnou krev.
Tou třetí je asi jejich barva - mohou mít jakoukoliv od bílé, černé až třeba k růžové.
A čtvrtá věc? Asi jejich výjimečná rychlost.

Co všechno jednorožčí roh dokáže?

- Říká se, že když se do jakéhokoliv lektvaru nebo ke kouzlo dá prášek z rohu jednorožce účinek bude několikanásobný.
- Když se prach přidá do rány (zranění) - vyhojí se.
- Jednorožci se mohou díky rohu přeměňovat (měnit podobu).
- Roh se používá prý i k dorozumívání mezi jednorožci.


-----------------

Pegasové

http://th01.deviantart.com/fs21/300W/f/2007/310/d/6/Pegas_by_Hanon14nya.jpg


Pegas je původně prý synem Boha Poseidóna a Medúsy. Létá rychle jako vítr a žije v horách.
Nemá skoro žádné magické schopnosti a jeho největší vzácností jsou jeho křídla.
Stejně jako jednorožec má stříbrnou krev a je velmi hrdým stvořením.

Zdroj - Aseine

Zrychlování času - už v roce 2011

27. prosince 2009 v 17:19
Agartha.cz: Zrychlování času 6/2009
Zkopírováno z: Zdroj

Máte podobně jako mnoho dalších lidí pocit, že se zrychluje čas a vy toho méně a méně zvládáte za den, jako by jej někdo zkrátil o 5 hodin či o třetinu? Potvrzují to vědci i mayský kalendář...

V současnosti se objevuje několik vědeckých hypotéz, které potvrzují, že skutečně může docházet ke zrychlování času! Podle některých propočtů je čas 40x rychlejší než před 500 lety a brzy se dle dalších teorií přiblíží lidstvo k bodu nula, kdy zmizí čas úplně!

Calleman (z univerzity ve Stockholmu) v mayském kalendáři Tzolk´in rozeznává devět evolučních cyklů, které v souladu s mayskou terminologií označuje jako podsvětí. První vývojový cyklus "Buněčné podsvětí" začíná asi před 16,4 miliardami let v okamžiku Velkého třesku. Tehdy má vzniknout vesmír, galaxie, hvězdy, planety a probíhá vývoj chemických prvků i vyšších buněk. Druhý evoluční cyklus "Podsvětí savců" má mít počátek asi před 820 miliony let - vývoj prvních zvířat s vrcholem vyšších savců. Třetí cyklus "Rodové podsvětí" počíná před 41 miliony let díky evoluci primátů. Další "Podsvětí kmenové" před 2 miliony let má co dočinění s vývojem prvních předků lidí. Dnes má být lidstvo a planeta již v osmém cyklu z devíti, v "Galaktickém odsvětí" jež podle Callemana začíná 5.ledna 1999. Každá vývojová fáze má přitom probíhat dvacetkrát rychleji, než předchozí a trvat dvacetkrát kratší dobu. Tomu by odpovídal i skokový vývoj člověka. Dávným prapředkům člověka trvalo téměř 2 miliony let, než se naučili v průběhu etapy "Kmenového podsvětí" vyrábět a používat nástroje. Další zrychlující se vývoj civilizace překvapuje antropology dodnes. V cyklu "Národního podsvětí" se již skokem objevují vyvinuté civilizace na několika místech světa a následují další velké skoky ve vývoji lidské rasy.

Mnozí výzkumníci přirovnávají vývoj planety i lidstva na základě mayského kalendáře ke spirále, která se směrem ke středu neustále zkracuje a zrychluje. Objevy v oboru kvantové fyziky z posledních několika let ukazují, že čas nemusí být tak dobře známou, lineární a pevně stanovenou veličinou, jak jsme si mysleli. Objev kvantového času dokazuje, že čas dokonce nemusí plynout nutně směrem od minulosti k budoucnosti, ale údajně může být i obousměrný!

Callemanova hypotéza vzbuzuje několik dalších otázek. Lidstvo se nachází podle této teorie vývojových etap v předposlední vývojové etapě! Osmé "Galaktické podsvětí" má podle většiny propočtů trvat asi jen 12,8 roku. Zhruba na počátku února 2011 má přejít lidstvo s planetou do posledního, devátého cyklu "Vesmírného podsvětí", které má být opět dvacetkrát rychlejší a kratší, což odpovídá pouhým 260 dnům. Poté by mělo údajně dojít k dokončení vývoje lidské civilizace. Na rozdíl od většiny jiných teorií by však oním konečným datem nebyl často uváděný termín 21.12.2012 ale už 28. říjen 2011! Právě v tento den mají skončit všechny evoluční cykly, tzv. mayská podsvětí. Co přijde potom? Konec světa? Posun na další úroveň vývoje? Vzestup na novou úroveň vědomí? (Moje poznámka - třeba přijde úpadek, návrat do minulosti do doby kamenné, omezené myšlení a vědomí, cesta k počátku lidské rasy...)


I další výzkumníci postupně poukázali v poslední době na blížící se konec vývoje lidstva ve stále se zrychlujících cyklech, gradujících až v bod Nula, který je však podle nich totožný právě s koncem mayského kalendáře, tedy 21.12.2012.

Podle stále více badatelů se blížíme k bodu zásadní planetární i civilizační proměny. Mnoho z nich se shoduje, že dojem stále se zrychlujícího času je zřejmě jen jednou ze změn, jimiž má lidstvo a planeta v současnosti procházet. Se zásadními změnami bude souviset převrácení geomagnetických pólů planety, slábnutí magnetického pole Země, i zvyšování frekvence zemského kmitočtu - tzv. Schumannovy rezonance - frekvence, na níž pulzuje geomagnetické jádro planety a jež výrazně ovlivňuje biologické procesy živých tvorů a specifické frekvence mozkové činnosti. Schumannova frekvence se po celá staletí a snad tisíciletí držela na stejné hodnotě, okolo 8kHz, ale podle mnoha vědců se má od roku 1999 neustále zvyšovat. Dnes se prý pohybuje na úrovni shruba 13kHz a předpokládá se, že do roku 2012 stoupne až na hodnotu 21kHz. Zvyšování této frekvence může přímo souviset s dojmem či skutečností zrychlujícího se času a také s faktem, že Země "kmitá" stále rychleji. Čeká nás skutečně nějaká zásadní změna? Nacházíme se na prahu čtvrté dimenze? (Moje poznámka - nacházíme se na prahu zániku?)

Osudový den D - 21.prosince 2012 se stává pro mnoho lidí zaklínadlem. K tomuto datu směřuje nejen mayský kalendář, ale také několik dalších proroctví mnoha národů včetně indiánů kmene Hopi, Inků, Tibeťanů, Egypťanů atd. V souvislosti se zvyšováním vibrací se vědomí lidstva přelaďuje na vyšší frekvenci. Pozemský čas, jak jsme jej znali, přestává existovat a lidstvo i planeta se chystá na přechod do čtvrté dimenze, kde mají platit úplně jiné fyzikální zákony. Má to být svět, kde se stane realitou vše, nač pomyslíte, a kde je možné ovlivňovat hmotu pouhou myšlenkou. (V dnešní etapě to jde s různým zpožděním či několika jedincům...) Přichází prý věk pátého slunce, úplně nová vývojová etapa člověka i planety. (Moje poznámka - nová vývojové etapa? Kam se chcete vyvíjet?!)

Mnohé lidi možná napadnou úvahy typu "Co bych ještě chtěl, nebo měl stihnout, jestliže je to pravda a zanedlouho tento svět skončí?" Především je více než kdy předtím nutné otevřít svoji mysl i srdce k maximální vnímavosti, pochopení, přestávat tvrdošijně lpět na hmotných a pomíjivých věcech, více rozjímat a vyhledávat věci skutečnější, činnosti smysluplnější, neulpívat na tom, co možná pomine, ale pozorně vnímat aktuální dění, symboliku doby, různých úkazů a znaků a být otevřený přicházejícím informacím a učit se to vše selektovat. Nebude to jednoduchá doba, možná přímo v našem nejbližším okolí se dočkáme zavržení, možná přijdeme o nejbližší, budeme procházet extrémním obdobím různých zkoušek a nedostatků komfortu, na který jsme byli zvyklí a věcí, které byly samozřejmé, budeme se muset vrátit k dřívějším činnostem pěstování plodin a dalšího hospodaření kvůli holému přežití, ale pokud je to vše pravda, pak je třeba si uvědomit, že tento vývoj je vzestupný, tedy do "lepšího" (Moje poznámka - to "lepší" mi přijde poněkud horší, než co je teď...). Možná to bude znamenat opustit staré zvyklosti, iluze, masky, vzorce chování, naučené programy, protože tu začne fungovat mnohem zjevnější a průhlednější realita, kdy každá křivá myšlenka nebo iluze, špatný záměr, bude ihned zjevná s následky, ale bude to o větší opravdovosti, kdy se člověk nebude zdržovat v nejistotách a v klamu ,ale bude moci mnohem rychleji a reálněji tvořit úžasné věci v duchu Světla a Lásky. Mají se otevřít další čakry, mnohá další vědění a skutečnosti a tím pádem dosud nepoznané možnosti, které bohatě převýší chvíli utrpení, která snad nastane v našich myslích v důsledku fyzických ztrát dočasných majetků nebo různých iluzí pochybného základu. To už je ale na jiné články...

Moje P. S. - jo, o tom kmitání jádra jsem slyšela... Zrychluje se čas tak, jak ho známe... Zrychluje se náš život, protože nestíháme. Teď mě napadlo - to je kouzelné. Někdo má na všechno vždycky dost času a jiní by potřebovali, aby měl den 168 hodin, aby všechno stihli. Není to otázka myšlení a přístupu k věci? Ano, mě přijde, že se čas zrychluje, ale nepřijde mi, že bych nestíhala, že bych potřebovala o hoďku dvě delší den - naopak, mám MOC času! Nevím, co dělat - mám moc času, který ovšem rychle ubíhá...


8.Díl - KOnečně doma!

24. prosince 2009 v 12:00 | Daja |  Passed as a dreamVíkend skončil. Všichni spokojeně jedou domů, i štěně.
"Mami?" optala se Kara.
"Hm. Co zase potřebuješ?"
"No. Potřebovala bych krabici, písek, lepidlo, lepící pásku, bavlny a-"
"-Dost! Stačí! Na co to vlastně všechno potřebuješ?!
"E?! No… Hm… Tož no…Jak to říct… No to je slož-"
"Neříkej mi, že jsi sebrala to štěně! Hned ho dáš pryč! Nesnesu psi!"
"No já myslela, že se jich bojíš. Ale, v tom případě odfrknu k babičce."
"Si koleduješ Karo! Jen počkej - he-he-he pšík!"
***
Když dojeli domů šla Kara do svého pokojíčku. Vychlámaná na posteli.
Uprostřed pokoje se vyklubalo malá světelná kulička, která se zvětšovala. Až se v ní objevil Shikon.
"Ehm."
Schválně zakašlal, aby si jeho všimla.
"Jáj!" oprizla ho, "Jsi teda přišel vhod." vyskočil ten její zákeřný pohled.
"Staráš se vůbec o ni? Myslím, že má hlad, žízeň a takový ty věci, nemyslíš?!"
"Nemyslím vůbec na nic! Ale můžeš skočit do obchodu."
"C-Cože? Skočit?!"
"Zajít, pitomče!"
"Neříkej mi tak. Já nejsem pitomec. Říkal jsem ti, že nejsem z tohoto světa."
"No..Jo říkal," vzdychla, " Ale to neznamená-." Zmizel za zdmi jednoho domu dřív než dořekla větu.

***
Večer si Kara lehla do své postele. Tamish se přitulila k ni. Po chvilce usnuly obě dvě.

"Co to?!" Vylekaně se rozhlíží. "Proč všichni odcházejí? A proč chodí za sebou?"

To ji nejvíc děsí. Byla na koupališti, pochopila to když se podívala kolem sebe a byla v bazéně přímo uprostřed.
Z hlubin vody se zpod ní vynořovalo něco divného bylo to kulaté, placaté a směřovalo to přímo zpod k ní. Čím víc se to přibližovalo tím to bylo jasnější až se najednou zadívala a zasekla se údivem.
"Špunt?!"
"Karo!" Skočil do vody a plaval k ní.
"Shikone? Pomoc!"
Vír vody se pod ní točil až jí to začalo táhnout dolů.
V poslední chvíli jí chytil za ruku a spolu se točili ve víru vody až nad dno. Vklouzli do potrubí kde odtéká voda. Oba jako by jeli v tobogánu, jen jeli v odpadní trubce.
Kara byla v naprostém šoku. Brzy pochopila že může dýchat. Nevěděla jak je to možné, ale to jí teď netrápilo, víc jí trápilo jak se odtud dostat. Na konci trubky oba letěli dolů asi dva metry. Spadli na sebe - Shikon na Karu. Citlivým pohledem do sebe zahleděli.
"Eh?" uvědomovala si co se stalo. "Promiň, ale-." s úsměvem se na něho podívala.
"Aha? Promiň."
Podepřel se o lokty a stoupl. Podal ruku Kaře.
Chvíli se rozhlížel, vypadá to tu jako v kanalizaci. Všude je mokro a vlhko. Zdi jsou špinavé a omítka opadaná.
"Pojď tudy." Chytil ji za ruku, "Už možná vím, kde je východ."
Šli širokým tunelem. Všude byla voda, asi tak deset centimetrů vysoká a v ní plavali odpadky.
"Nejsou v tom... myši?" Bojí se, ale nedává to najevo. Křečovitě svírá Shikona za ruku a pevně se přichytává své košilce, která vypadá jako velké tričko pro opravdu velkého muže. Plandá jí to až ke kolenům. Nápis na hrudi je napsaný tiskacím písmenem: Jsem krásná, ale VY jíte málo mrkve.
"Opravdu máš hezkou košulku nebo co to je." Zasmál se.
Dlouho pochodovali tunelem.
"Před námi je rozcestí." oznámil Shikon, "Jsou tu dvě..." vzdychl.
"Snad si nemyslíš, že půjdu tou tmou sama?!"
"Já nevěděl…, že se bojíš tmy." tuhle větu si zamumlal pod nos, "Nechceš svítilnu?" vytahuje z kapse baterku, "Myslím, že ji budeš potřebovat." Dává jí baterku do ruky, "Rozdělíme se." Dořekl a vyrazil přímo do jedné z tunelu. Kara už jen slyšela ozvěnu jeho dupot bot.
Rozsvítila svítilnu a namířila jí přímo do hlubin tmy tunelu před ní. Vyšla vpřed.
Po dlouhým chodu se na krajích objevovali kostry lidí, lebky. Vystrašením se celá třese. Svítilna už poslední zbytky energie vyplivává a každou chvilkou zhasne. Poslední zbytky si radši nechá na horší cestu, a tak zhasíná baterku.
"Shikone!" řve, tak že si i ona musí zakrýt uši před ohromující ozvěnou.Ozvěna už ustává a ona si sedá na kámen, má barvu fialově křišťálovou.
'Fialový křišťál? To sem ještě nikdy neviděla, je tak strašně hezký.' podívala se směrem do tmy kam má namířeno, radši by si asi měla pospíšit, říká si. Sklápí hlavu do klínu, po pár vteřinách se jí naplňují v očích slzy, začíná, libovolně stékat, první slza po tváři, za ní druhá, třetí.
"Jsi v pořádku?" To se jí ptá Shikon. Kara stoupá, Shikon si ji přitiskne k sobě, rukou jí utírá slzy. Přibližuje se jí k jejímu obličeji - snaží se jí políbit, Kara se mu podívá do očí. Má je fialový a každou chvilkou rudý! Kara ho odstrčí od sebe.
"Co ode mně chceš? Co si zač?!"
"Co tak najednou? Myslel jsem…, co se vlastně děje?!"
"Nech mě být ty zrůdo, a radši se podiv do zrcadla. Tady máš!" Hodila mu její mini zrcátko a utíkala pryč.
"Hm, vypadám pořád krásně jako vždycky, tak si utíkej!"
Kara utíká tak rychle, jak jí nohy stačí. V příští vteřině spadne do díry, v ní najde další menší tunel, na nic nečeká, utíká dál. Přímo před ní se objevuje chuml lidí, kteří drží pochodně. Jak se to dá říct, to ani lidi nejsou, spíš nestvůry, mezi nimi i elfové? Vbíhá přímo do něj a mačká se vpřed. Uprostřed sedí Tamish?
"Co tu proboha děláš? Dělej poběž za mnou!" Tamish se ale z místa ani nehne.
Ztrácí se jí všechno kolem sebe, nevidí vůbec nic, najednou je v úplné tmě, před očima vidí různé barvy palet, točí se, oči jí ujíždí. Vidí jen malířskou špínu. Padá, padá dolů, pořád, na dohledu není vůbec zem. Po desetiminutovém letu dolů konečně upadá do měkkého - do postele. Celá unavená a zmožená si sedá, dívá se kolem sebe. Na kraji postele sedí mamka a vedle ní brácha Akio. Očima hledá Tamish, nikde není!
"Kde je Tamish?!"
"Neboj se, je v pořádku. Dali jsme jí misku mléka." Podívala se na ni její maminka podezřelým pohledem. "Jsi v pořádku, mluvila si ze spaní…, nemáš horečku, broučku?"
"Ne, to nic není, jen sem měla špatný sen."
"Zase? Nechtěla bys jít s tím k doktorovi?"
"Chceš mě snad poslat k psychiatrovi?!"
"Ne, to ne." snažila se o úsměv, ale nějak jí nejde.
Jen tiše přikyvuje.


Přejít na: Sedmý díl


hO! hO! hO! Veselá vánoce vám všem!

20. prosince 2009 v 9:20 | Daja
Rolničky, rolničky co to hulim zas???
Wrr Haaaf.. Babiččiny jointíky
či dědečkův haš?
Rolničky, rolničky zvoňte pro radost,
aby všichni huliči měli TRÁVY DOST
Vánoce, Vánoce přicházejí,
Zpívejme přátelé.
po roce Vánoce, Vánoce přicházejí
Šťastné a Veselé
Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady,
Vánoce jsou tady! Je tu Coca Cola!
Vánoce jsou zpátky, co si jen přát?
Ze srdce dárky můžu ti dát.

Jsou tu Vánoce, a já bych si strašně přála notebook abych vám mohla psát příběhy a dávat je sem, kdykoliv chci :D Ale PC mám, tákže to zas tak nutný není. Ráda bych poděkovala SB, anik nevím zaco? Možná že jsou mí SB. ;ú
Mám radost, že jsou konečně prázdniny... SKoro, kromě Pondělka a Úterka (jako všechni školy už dávno mají prázdniny jenom MY se musíme ještě učit jak DebilOvé.)
Jelikož jsou Vánoce budu rozdávat dárky (Jen na mém blogu). Tak se loučím, protože ostatní ví, že nemám slov. :D Jo a POZASTAVENO skončilo, už se rozjíždí.... vrátila jsem se.

Pro vás dárky:
Je-likož není POZASTAVENO(není)
Bude tu na Štědrý den Passeed as a dream/ 8.díl - Konečně doma!
A teďkom se snažím napsat Speciál, ale nevím jak a co by v tom mohlo být. Byla bych ráda kdybyste mi pár nápadů napsali do komentářů, klidně obětuji i blbosti prostě vše možný, neptejte se co.
Loučím se po druhé. Měj te se PáPá.

Veselé vánoce vám všem! Mery Christmas!


A pár videí:


*_* *_t *<>* -_-


7.Díl - Štěně je pryč!

9. prosince 2009 v 15:16 | Daja |  Passed as a dream"Budeš-li mít šanci Minuto, tak jí pomoz. Nesmí tě nikdo vidět." řekla žena čaroděje.
"Ano, má paní. Ale nevím, co se s ní stane, když procítí ten pocit až vejde do našeho světa.
"Přesně tak, musíš jí pomoci.Já ti věřím, že to dokážeš."
"Děkuji...., za vaši důvěru."
O několik metrů ležela Kara, na stole pokrytým peřím s modročervenými konci. Vše co si říkaly, slyšela. Pootevřela oči. Zamrkala, aby se jí oči zaostřily. Chtěla vstat, jen jí drželi kořeny stromu. "Á." zařvala "Pusťte mně!"
"Neboj se. To jsem já, Tamish." řekla Minuto.
"Ale…ty jsi přece-"
"Pes? Ano, ale tady ne." otočila se k ženě "Myslím, že bychom jí měli probudit. Jinak se s tohoto snu zblázní."
"Ano, ale-" odvrátila oči na Karu, "-ale musím jí dát nejdřív - počkej.."
Šla ke trojhranné truhle. Otevřela ji. V ní se třpytil šestihranný krystal, který byl pověšený na kůži. Opatrně ho vzala a přikročila ke Kaře. Zapnula jí to kolem krku. Když Kara uviděla tu třpytivou nádheru, zablýskaly jí oči radostí.
"Tak a teď se vzbuď." řekla žena.
"Jak to mám udělat?-" než dořekla poslední slovo, začala se ztrácet a padal s ní nádherný třpytivý prach, který pomaloučku padal na podlahu.

Kara se probudila v pokojíku u babičky. Myslela si, že to byl další hloupý sen. Ale najednou si vzpomněla, že dostala ten přívěšek od ženy. Sáhla si ke krk a opravdu ho tam měla. Vstala. V tom někdo zaťukal na dveře, lekla se a strčila si ten přívěšek pod svoje pyžamový triko.
"Pojď už snídat." Zvolala na opačné straně dveří její babička.
Než se vzpamatovala byla už pryč. "J- jo." nechápavě odřekla. Jako každý ráno chodí do koupelky, tak i u babičky.
***
"No, kde vázneš?!" zavrtěla babička hlavou. "Už jsem myslela, že si utekla." Pousmála se. Odvrátila s ni zrak a podala jí talíř se snídaní.
"Chleba s máslem?"
"A? Normální snídaně. Holka tady si na venkově a ne v nóbl kuchyni."
"To není normální snídaně. Ty mě chceš udusit?!" uraženě utekla z kuchyně za Tamish do sklepa.
"Tamish, jsi tu?" zvolala. Ale nic nešustlo. "Haló." se strachem si vzala jiné mládě. Začala ho na klíně hladit. Jen na co myslela byla Tamish.
Zničeho nic se v koutu sklepa otevírala brána - velké světlo. Kolem ní zářila žlutavá zář. Z té brány se vyklubal stín, začal se přibližovat. Chtěla volat babičku, ale to radši ne. Ztvárňovala se až uviděla. "Tamish?" Bylo to zase to roztomilé štěňátko.
"Děje se něco?" promluvilo.
"C - cože! Ty umíš mluvit? To nemůže být možný."
"A co nemůže být možný? No já mluvím, ale jen v myšlenkách, slyšíš mé myšlenky".
"A jak-"
"Jak to že ty je slyšíš? Jednoduchý. Ty tvoje sny. A myslím, že má paní měla pravdu. Musím ti pomoci. A s čím? Přece…, abys vše měla vysvětlený co se děje. Jo. A jestli mi budeš chtít dát vodítko, tak s tím nepočítej. Budu poslušná - radši." dořekla.

Přejít na: Šestý díl

Malá doba ledová může nastat během pár měsíců a trvat přes tisíc let

6. prosince 2009 v 8:42

Malá doba ledová může nastat během pár měsíců a trvat přes tisíc let


Scénář klimatické katastrofy podle hollywoodského filmu Den poté, kdy poměrně rychle pokryje většinu severní polokoule led, nemusí být tak úplně jen fantazií. Nový výzkum ukazuje, že v minulosti doba ledová nastala kvůli narušení proudění v Atlantickém oceánu nanejvýš během několika měsíců, ne let.
Přibližně před 12 800 lety zasáhla severní polokouli malá doba ledová, která přetrvala 1300 let. Vědci podle článku na webu Evropské nadace pro vědu odhalili i spouštěcí mechanismu pro její nástup. Vše odstartovala změna v cirkulaci proudů v Atlantickém oceánu.
Začalo to údajně provalením břehů ledovcového jezera Agassiz v severní Americe. Tím se uvolnilo ohromné množství vody do Atlantiku a Severního ledového oceánu. Objemem se tato "injekce" rovnala objemu vody ze všech velkých severoamerických jezer mezi USA a Kanadou. Naředění slané vody a také změna teploty vedla k oslabení sacího efektu, který přivádí teplou vodu z rovníkové oblasti na sever a tím ohřívá i klima v Severní Americe i Evropě.
William Patterson z kanadské University of Saskatchewan in Canada pak varuje, že taková doba ledová, by mohla nastat kdykoli právě jako následek vyrovnávání globálního oteplování: "Pokud by náhle roztály grónské ledovce, byla by to katastrofa."
Ze studia Grónských ledovců se zdálo, že změna klimatu proběhla během dvou let. Z nových analýz sedimentů v irském jezeře Lough Monreach se ukazuje, že změna nastala během jednoho, nanejvýš tří měsíců. Překvapivá informace vyplývá z obsahu isotopů uhlíku a kyslíku, kteří poskytují obraz o tom, jak bylo jezero produktivní, jakým teplotám a srážkám bylo vystaveno.
Z dat dále vyplývá, že i po opětovném nastartování proudění z Atlantiku, které začalo Evropu ohřívat, trvalo dvě stě let, než se jezero z doby ledové zotavilo.Tákže to asik vše vysvětluje: Proč je u nás takový teplo a ještě nesněželo a to už je prosinec, malo sněžet už před mšsícem... no však už je tu...
/* <![CDATA[ */ addPopupImages("contentArticleBox"); /* ]]> */

Vesmírné bytosti - Cesta k lásce

1. prosince 2009 v 20:05 | Daja
Nemám slov, Na tom něco bude, ale ako myslím, že ty katastrofy všude kolem nás a ten čas jak teďka rychle ubývá a čím dál rychlejš a hlavně pořád všude UFO. No prostě nemám k tomu slov. Budu ráda když mi o tom budete diskutovat na blogu, Ju? Maj ta sa pp


A tady začněte číst: Od zhora dolů:::::

Chci po vás váš názor do komentářů, odpovím.... :) Áno změna začíná a já to cítím, už vím co se děje a díky že mi tuto stránku poslala Deine ;) pp